Úvodní stránka » Koncert

Koncert absolventů a maturantů Deylovy konzervatoře.

 

Dne 9.9.2009 jsem jako dobrovolnice, ač nevidomá, šla nabízet s vidící kamarádkou sbírkové předměty - magnety s kresbou nevidomé dívky (pejsek a světluška), náramek s logem Světluška (ve tmě svítí), přívěšek na klíče s tímž nápisem. Když si lidé některý předmět koupili, přispěli na pomoc nevidomým lidem. Český rozhlas, který sbírku pořádá je spojen s akcí Světluška a její patronkou je zpěvačka Aneta Langerová. Děkuji všem, kteří přispěli zakoupením předmětu a podpořili svět nevidomých.

Kamarádka Iveta Černá (se kterou chodím nabízet Světlušku) mě pozvala na koncert studentů Deylovy konzervatoře, kteří končí studium, o kterém se prý dozvěděla od maminky jejího přítele.


Poněvadž se v těchto podmínkách sama nikam nevydávám, ráda jsem pozvání přijala. Po domluvě mě Iveta vyzvedla 25. ledna 2010 v 17:30 h u mě doma.

Po prohrabání se na Vypich zapadlými chodníky jsme se nechaly tramvají č. 22 dovézt až na zastávku Hellichova. Ze zastávky jsme se vydaly ke konzervatoři, kde se koncert konal.

Po několika metrech nám akustický majáček na škole napověděl, že jdeme správně. Majáčky tohoto typu nevidomým usnadňují orientaci, jsou například nad vchodem do budov metra. Dorazily jsme s časovou rezervou, a tak jsme měly dost času najít sál.

Dostaly jsme program a pozvánku na maturitní ples (já v braillově písmu).

Na místě jsme se rozrostli do celkem velké party, koncertu se zúčastnili ještě čtyři lidi: Ivety přítel Míra, její kamarádka Lucka s přítelem Jakubem a paní Černá - Ivetina maminka Dáša.

Koncert trval asi hodinu, tvořila ho vystoupení pěvecká, klavírní i flétnistů a klarinet. Po jeho skončení jsme zašli do hospůdky Tlustá Myš, která se nachází ve Všehrdově ulici, kde jsme akci zakončili jídlem, popovídali jsme a rozjeli se domů. Vzhledem k tomu, že Iveta s Mírou bydlí v Holešovicích, což je opačný směr, než bydlím já, ale její maminka je z Břevnova, což je kousek ode mě, jely jsme spolu. Dáša zavolala TAXI, takže jsme byly doma rychle.

Akci jsem si užila, byla prima parta.

Koncertní vystoupení se nám líbilo a já přispěla účinkujícím stovkou - vstupné bylo dobrovolné a studenti ho použili na zorganizování absolventského/maturitního plesu.


Kontakt

Petra Zelenková
Zeyerova alej 1843/18, Praha 6
607689860
626077159 (slepýš1)
p.zelenkova

TOPlist