OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Aktuality

Přátelé, vážení,

po zkušenosti s nezkušeností a neinformovaností některých z vás, nejen při letech, které jsem prožila s Bellou, jsem se rozhodla docílit toho, aby další generace na tom byli lépe a tak jsem začala dělat besedy ve školách a školkách. Kdybyste věděli o nějaké, která by mohla mít zájem nebo byste byli rádi, aby se taková beseda konala tam, kam chodí vaše děti, dejte mi prosím vědět, zkontaktuji se s nimi. Pro úplnost dodávám, že jde o besedy, které mají dvě témata: 1) o nás nevidomých, 2) vodící psi.

21. 10. 2018

Přátelé, kamarádi,

vím, že se spousta z vás těší, až budu mít novou psí kamarádku, ale osud to chce nejspíš jinak a tak se stalo, že fenka, která mohla být potencionální nástupkyně Bellušky, musela být vyřazena z výcviku.Proto je aktuální situace taková, že budu čekat, až se objeví další vhodná psice pro mě.Nejsem z vyřazení Amber zklamaná příliš, protože věřím, že až se objeví ta správná hafina, teprve to bude reinkarnovaná Belluška :o)

23. 3. 2018

JAK SE CHOVAT K NEVIDOMÝM

Stále se setkávám s tím, že vidící lidé, kteří se nám snaží pomoci nebo se chtějí seznámit s vodícím psem, vlastně nevědí, jak se k nám nevidomým chovat, co vlastně mají dělat a naopak co by dělat neměli. Nejde o zlý úmysl, ale pouze o neinformovanost. Proto jsem pro vás připravila několik základních pravidel, které když si přečtete, tak soustu věcí pochopíte. Pravidla naleznete v článku "Pět rad jak se chovat k nevidomým" nebo v článku "Jedenáctkrát o kontaktu a pomoci nevidomým".

18. 1. 2018

JÁ A FOCENÍ

Jak jistě řada z Vás ví, mým velkým koníčkem je focení. Stále se setkávám s tím, že se mne lidi ptají, jak mohu se svým handicapem fotit a co z fotek mám, jak si je prohlížím. Rozhodla jsem se proto, přiblížit vám tuto činnost a představit vám některé moje fotky. Vše naleznete v nové kategorii Moje tvorba/Fotografická tvorba.

16. 1. 2018

KOMUNIKACE NEVIDOMÉHO A ŘIDIČE VOZIDLA

Asi to všichni znáte, potřebujete přejít slinici, ale je to úkol pro sebevraha. Pro nás nevidomé je to sebevraždná mise již na samém počátku. Ráda bych Vás seznámila s některými zásadami, které moc pomohou nám nevidomým a také Vám řidičům. Zásady naleznete zde

24. 4. 2015

HLEDAJÍ SE DOBROVOLNÍCI

Milý přátelé, kamarádi, vážení návštěvníci mých stránek,

mým již několikaletým snem je zorganizovat pro vás a širokou veřejnost hmatovou výstavu svých keramických výrobků.

Klíčovým faktorem jsou ovšem finance. Tento problém bych chtěla vyřešit formou grantu, ale potřebuji k tomu organizační tým minimálně čtyř lidí, kteří mi pomohou s organizací a realizací výstavy. Jednalo by se o dobrovolnickou činnost s časovou dotací dle možností každého dobrovolníka. Podmínky grantu omezují věk dobrovolníků na interval 18-30 let. Jestli vás někoho můj nápad zaujal, prosím pište mi nebo volejte na kontakty uvedené zde na stránkách.

Děkuji. 

6. 6. 2014


Kontakt

Petra Zelenková
Praha 6, Zeyerova alej 1843/18
235365181 / 607689860
FAX číslo sponzorského účtu: 171683424/0300
626077159 (slepýš1)
p.zelenkova

TOPlist