Úvodní stránka » Matějská pouť - 2010

Matějská pouť 2010

 

Dne 9.9.2009 jsem jako dobrovolnice, ač nevidomá, šla nabízet s vidící kamarádkou sbírkové předměty - magnety s kresbou nevidomé dívky (pejsek a světluška), náramek s logem Světluška (ve tmě svítí), přívěšek na klíče s tímž nápisem. Když si lidé některý předmět koupili, přispěli na pomoc nevidomým lidem. Český rozhlas, který sbírku pořádá je spojen s akcí Světluška a její patronkou je zpěvačka Aneta Langerová. Děkuji všem, kteří přispěli zakoupením předmětu a podpořili svět nevidomých.

Každý rok je v rámci Matějské pouti vyhrazeno jedno pondělí (den, kdy má Matějská zavřeno) pro dětské domovy a handicapované. Akce je časově omezena, v minulých letech bývala od 12:00 do 16:00, ale letos byl čas posunut o hodinu, tedy od 11:00 do 15:00 h. V tomto roce organizátoři určili datum 29.3.2010.

Každoročně si chodíme na Matějskou užít atrakcí s kamarádkou Dádou, kterou již znáte z rubriky zdobení hrnků. Letos jsem přibrala do party ještě jednu kamarádku, kterou jsem poznala na pražském lacrossovém mistrovství světa, kam mě pozvala kamarádka Veronika Brichcínová a jejíž je Simona, zvaná Šimi, spoluhráčkou. Skupinku jsem rozšířila, aby se holky se mnou na atrakcích mohly střídat a jejich žaludky to lépe snášely – pochopíte po schlédnutí přiložených fotek. Počasí se nám vydařilo, při odchodu z areálu jsem nakoupila různé sladkosti, kterými jsem obdarovala rodinu a kamarády. Těším se na příští rok.


Doprovodné fotografie naleznete zde.

Kontakt

Petra Zelenková
Zeyerova alej 1843/18, Praha 6
607689860
626077159 (slepýš1)
p.zelenkova

TOPlist