Úvodní stránka » Na kozí farmě

Když jsme byli na škole v přírodě – ve Střelských Hošticích, vydala se jedno odpoledne naše skupinka i s paní vychovatelkou Beatou Kazimírovou a hlavní vychovatelkou Jiřinou Sýkorovou na výlet na kozí farmu. Od areálu školy v přírodě nás odvezl pan Pajkr autem, až ke kozí farmě.

Když našel dobré místo na zaparkování, všichni jsme vystoupili a šli jsme navštívit kozy a kůzlata, ale také milé zaměstnance kozí farmy. Nejprve jsme se ohlásili, aby věděli, že jsme už dorazili. Čekalo nás milé přivítání od pracovnice kozí farmy, která nás dovedla na místo, kde pozavírala všechny dveře a pustila k nám z ohrady kůzlata. Jelikož paní vychovatelka Jiřina Sýkorová vzala sebou igelitovou tašku s tvrdým pečivem, pokusili jsme se je nakrmit. Ale šlo to horko těžko. Kůzlata totiž věděla, kde je místo, na kterém mívají zrní, a tak k nám nechtěla jít. Ale nakonec se přece jen nechala zlákat na kus housky. Dokonce jsme si mohli jedno kůzle pochovat v náručí. Bylo mu asi pět měsíců, ale bylo už velké a těžké. Potom nás pracovnice zavedla k dospělým kozám. Poté jsme šli do místnosti, kde každý, kdo chtěl, si mohl vyzkoušet, jak se dojí.

A na závěr jsme si nakoupili kozí sýry. Např.: česnekový, cibulový, s křenem, bez příchutě…apod. Po té nás odvezl pan Pajkr zpátky k areálu školy v přírodě. Náš výlet byl skvělý a všem se moc líbil.

11. května 2003


Kontakt

Petra Zelenková
Zeyerova alej 1843/18, Praha 6
607689860
626077159 (slepýš1)
p.zelenkova

TOPlist