Úvodní stránka » Folkový kvítek

Dne 11. května 2002 se u Konopiště u Benešova u Prahy pod širým nebem konal „FOLKOVÝ KVÍTEK“, kam mě s sebou vzala studentka (Linda Horáková), která studuje pedagogickou školu a chodila k nám do školy na praxi do výtvarné výchovy.

Sešly jsme se v sobotu ráno v 10:00 hodin na hlavním vlakovém nádraží v Praze, kam mě mamka dovezla a svěřila Lindě a její kamarádce Olajdě  Prokešové. Vlakem jsme dojely do Benešova u Prahy, odtud jsme šly ještě 2 km pěšky. Asi v polovině cesty jsme si stoply auto, které mělo stejnou cestu a řidič nás vzal s sebou. Když jsme dorazily na místo dění, Linda s Olajdou musely najít místo na postavení stanu, abychom měly kde přespat. Já jsem mezi tím poslouchala hudbu, která byla v plném proudu.

Vystupovala tam spousta hudebních skupin i sólistů, ze kterých se mi nejvíce líbila skupina „NEZMAŘI, BERUŠKY, DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND a WABI DANĚK“. Na jednu písničku od NEZMARŮ jsem si s Lindou zatancovala. KVÍTEK navštívilo hodně příznivců folkové hudby a já jsem se tam seznámila se spoustou příjemných lidí. K večeru začalo pršet, ale to nikomu z přítomných nevadilo, nálada byla stále skvělá. Tato akce končila v neděli v ranních hodinách.

Po částečném vyspání v neděli ráno Linda a Olajda začaly balit věci a stan. Začalo znovu pršet, tentokrát víc než v sobotu večer. Mě schovaly pod stříšku stánku, abych moc nezmokla, samy byly promoklé na kůži. Po dešti cestou na nádraží, jsme došly k autu, které stálo na silnici a patřilo kamarádovi Lindy (který byl na KVÍTKU s manželkou). Byli tak hodní a vzaly nás všechny tři do Prahy. Vysadili nás u autobusového nádraží Florenc, kam si pro mě mamka přijela. 

Koncert pod širým nebem se mi líbil, spaní ve stanu nebylo sice nejlepší – z důvodu tvrdé země, deště a zimy, ale příště pojedu určitě znovu. ( Pokud mě Linda a Olajda vezmou s sebou). Lindo a Olajdo moc díky!!!   

Fotografie z KVÍTKU k nahlédnutí ZDE. Klikni a podívej.
 


Kontakt

Petra Zelenková
Zeyerova alej 1843/18, Praha 6
607689860
626077159 (slepýš1)
p.zelenkova

TOPlist