Úvodní stránka » Dřevořezba

OKAMŽIK, což je sdružení nejen nevidomých pořádalo 5. 14. a 22. května 2008 dřevořezbu.
Nadšeně (jak jinak) jsem mailem přislíbila účast. Akce se konala v klubovně tohoto sdružení, což je v Pacovské ulici, na Praze 4. Akce byla od 17:00 do 20:00 h. Sešlo se nás devět  (účastníků.) Mistrem, který dřevořezbu vedl byl pan Ota Melner.

I někteří dobrovolníci ze sdružení si přišli udělat radost vlastní výrobou, vlastně výřezbou. Když jsme se sešli, řekl nám pan Melner, jaké druhy dřeva má. Podával nám je a vidící si je prohlédli a my ohmatali, očuchali a oklepali. Pak nám řekl co si pro nás připravil, že bychom si mohli vyrobit. Jednalo se o:

  1. nůž na otvírání pošty
  2. lžíci
  3. přívěšek na krk

Pak se nás zeptal, do kterého z projektů se budeme chtít pustit a podle našeho rozhodnutí nám navrhl a dohodl se, jaké dřevo použijeme. Několik lidí se rozhodlo pro lžíci, pár pro nožík na poštu, jen jeden z přítomných dělal přívěšek.  Byli jsme tam i tací, kteří si řekli svůj cíl, kterého by rádi dosáhli. Do této skupiny jsem patřila i já. Jeden nevidomí odvážlivec se pustil do sáněk. Jedna z vidících účastnic vytvořila hříbek, který sloužil, jako stojánek na tužku. Do čeho jsem se pustila já? Můj výrobek, který jsem dokončila na druhém dřevořezbařském setkání můžete shlédnout na fotce, která je poslední v galerii.

Napište mi prosím, co si myslíte, že to je. Předem děkuji a všechny vás stále s deseti prsty zdraví

Petra Zelenková

PS: V akci mě můžete vidět na fotkách, které fotily členky sdružení OKAMŽIK - foto zde


Kontakt

Petra Zelenková
Zeyerova alej 1843/18, Praha 6
607689860
626077159 (slepýš1)
p.zelenkova

TOPlist